Olmazsa Olmaz Parçalar!

 

Rastladığım bazı kadınlar alışveriş yapmaktan hoşlanmamasına rağmen gerçek bu değildir! Gerçek; bir çoğumuz alışverişe bayıldığıdır J Tabii bunun getirdiği bir takım olumsuzluklar da mevcut. Mesela, hiç giymeyeceğimiz şeyleri veya dolabımızda zaten var olan bir parçayı unutup tekrar almak, bütçemizi aşmak ve en önemlisi de odalardan taşan dolap ve askılar!


Peki ben size sadece 10 parça ile tüm sezonu rahatlıkla geçirebilirsiniz desem..? Nasıl mı?

Öncelikle alışveriş yaparken 3 basit kuralımız olmalı :

1.       - Zamansız parçalar almak

2.       - Kendimize yakışanı bulmak

3.      -  Kumaş kalitesinden ödün vermemek

Bu kurallara uyduğumuz sürece, uzun yıllar giymekten sıkılmayacağımız, kendi stilimizi ortaya koyan, vücut yapımıza uygun en kaliteli parçaları seçmiş oluruz.

Benim dolabımım ‘’Olmazsa Olmaz’’larının başında beyaz t-shirtler gelir. Yaz/kış her mevsim yerinden oynatmadığım yegane parçadır. Ve tabii ki beyaz bir t-shirt ile kombinlemekten son derece keyif aldığım blue Jean ve deri ceketlerim. Blue Jean seçerken lütfen dikkatli olalım. Skinny jeans dalgası maalesef bazı vücut tiplerinde faciaya neden olabiliyor. Birkaç sezondur en sevdiğim model Mom Jeansler. Yüksek bel giymek hiç bu kadar rahat hissettirmemişti!

Sırada güzel bir kumaştan blazer ceketler var. Siyah ve lacivert yine benim vazgeçilmezim. Şık bir blazer ister Jean ister plisole bir etekle son derece zamansız durur. Yine vücut yapınıza uygun siyah bir elbise yaz/kış kurtarıcınız olacaktır.

Sigara paça dar bir pantolonlar özellikle ince vücut yapısı olan kadınların vazgeçilmezi olmalı. Yine kendimden örnek verecek olursam, sigara paça pantolonlarımı kışın bootie veya uzun çizmelerle, bahar ve yaz aylarında ise stileto, babet hatta spor ayakkabılarla bile kombinleyebiliyorum.

Kaşmir bir kazak ve kaşmir bir palto da dolabınızın vazgeçilmezleri olmalı. Bu tarz pahalı parçaları sezon sonu indirimlerinde yakalayabilirsiniz. Emin olun ki verdiğiniz parayı sonuna kadar hak edecekler.

Son iki parçamız ayakkabı ve çizme. Yaşam tarzınız ve çalışma şekliniz ne olursa olsun klasik rugan stiletto her kadının sahip olması gereken bir parçadır. Her ne kadar bazı kadınlar için demode olsa da benim için kırmızı tabanlı bir stilettonun yerini alabilecek bir model henüz tasarlanmadı. Çizme konusu ise ayrıca hassastır. Her bacak yapısına uymaz ve boyunu iyi seçemezseniz sizi olduğunuzdan daha kısa veya daha kilolu gösterebilir. Ama sonbahar/kış aylarında etek, elbise, tayt, Jean ve kumaş pantolonlarınızla rahatlıkla kullanabileceğiniz bir çizme seçmek hayatınızı kurtaracaktır.

Sevgilerimle

Yorumlar