Aksesuarlarımı doğru kullanıyor muyum?

 


Alışverişe çıktığımda almadan dönmeyeceğim tek şey aksesuardır. Kolye, küpe, yüzük, fular, toka, kemer, bileklik, saat, çanta… Bunlardan birine zaafınız yoksa bu yazı ile vakit kaybetmeyin derim J

Hangi dönemde yaşamış olursa olsun kadın daima kadın gibi olmalıdır. Her zaman bunu savunmuşumdur ve bir kadının en önemli aksesuarı da saçıdır. Ben ikinci sıradan başlayacağım ve doğru bildiğimiz yanlışlardan bahsedeceğim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki AZ DAİMA ÇOKTUR! Yani, abartmadan, sadece 1-2 noktaya dikkat çekerek giyinmek her zaman en asil olanıdır. Bazıları küpesiz yapamaz, bazılarının uyurken dahi saati bileğindedir, bazısı ise ne bulsa takmaktan hoşlanır. Unutmayalım ki zevkler ve renkler tartışılmaz ama hem şık hem elegance olmak istiyorsak modaya değil ama bazı kurallara uymamız lazım.

Öncelikle, her şeyi bir arada takmak sadece ama sadece karışıklık hissi uyandırır. Sallantılı bir küpe, üst üste takılmış kolyeler, üzerine onları örtmeye çalışan bir fular, her iki bilekte en az üçer bileklik, her parmakta yüzük, kocaman taşlı bir toka… Gözümün önüne geldiğinde bile bakmaya tahammül edemeyeceğimi düşündüm L Bunlardan bir çoğu ile vedalaşmanız gerekmektedir. Gömlek giydiğinizde yakası olduğu için uzun küpeler rahatsızlık hissi verebilir. Ancak dana minimal birkaç küpe çok şık duracaktır. İlla kolye de takmalıyım diyorsanız gömleğinizin içine doğru süzülen uzun ince bir zincir çok sade ama bir o kadar da farklı duracaktır. Aynı zamanda gömleklerde manşet olduğu için bileklik kullanmaktan kaçınmalısınız. Gömleğinizi pantolon ile kombinliyorsanız kemer kullanabilirsiniz tabii ki kemersiz beli olan pantolonları ayrı tutuyorum.

Boğazlı bir bluz ya da kazak giydiğinizde büyük küpeler kullanmaktan korkmayın. Özellikle ensede toplanmış saçlar ile büyük küpeler çok şık duruyor. Aynı tarzı sıfır yaka giydiğimde de uygulamayı seviyorum. Bu tarz bir giyimde yüzük de kullanabilirsiniz.

Bilekliklerin ve kolyelerin hakkını veren mevsim benim için bahar ve yaz aylarıdır.  Uçuşan elbiseler veya rahat t-shirtler ve bluzlar ile her iki aksesuarı da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Parmaklarınız çok ince ise büyük yüzüklerden uzak durun. Boynunuz kısa ise fular veya tasma kolyeler kullanmak boynunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir.

Ve son olarak,  materyalleri karıştırın! Altın, bronz ve rose bir arada kullanılamaz diye bir kural yok! Aynada gördüğünüz kadını sevmeyi unutmayın :)

Sevgilerimle

Yorumlar