Hadi Deneyin..!


 Perdeyi sonuna kadar araladım, 11.katta ve olabildiğince eşsiz Ankara manzarasına sahip dairemin salon penceresini açtım. Yaklaşık 20 dakika önce ki bu gün batımından çok çok önce bir saatti, gökyüzünün tüm ihtişamıyla karardığı, tok sesiyle gürlediği ve rüzgarın temizleyip pakladığı, çamların ve toprağın havaya karışmış, daireme kadar ulaşmayı başarabilmiş tarifi imkansız kokusunu içime çektim. Yağmur yağmaya çalışıyor ve daha çok havada uçuşan dolu tanelerini anımsatan damlalarını yüzüme çarpıyordu. Tekrar dolu dolu içime çektim kokuyu, havayı, hayatımı... Uzun zamandır hissetmediğim kadar keyifli ve huzur dolu
o birkaç dakika boyunca hiçbir şey düşünmeden durdum penceremin önünde. Yalan söyledim, düşündüm tabii ki! Ben hayatımda hiçbir dakikamı düşünmeden geçiremeyen biriyim :) Ne kadar şanslı olduğumu düşündüm önce. Bu yazdıklarımı deneyimleyebilmem için nefes alabiliyordum.. Ve çok şanslıydım! Şu mütevazi yaşantımda her istediğimi yapabilme özgürlüğüne sahiptim.. Ve çok şanslıydım! Bu kelimenin sihrini iliklerinizde hissedebiliyorsanız siz de ŞANSLISINIZ demektir. Hadi kalkın şimdi, bulunduğunuz yer her neresi ise açın pencerenizi, çekin içinize tertemiz havayı, doldurun ciğerlerinize tüm huzuru.. Ve şükredin! Ve tam da şöyle düşünün : DAHA İYİ NE OLABİLİR Kİ..?

Bu yazımı okurken içinizden ''sanki bu kadar basit, gel de pazartesi günü yapılacak kredi kartı ödememi bu nefes ile çöz bakalım!'' ya da ''sana kolay demesi, başında seni aldatan bir koca yok en azından! '' veya  ''her gün nefret ederek gittiğim işe git bakalım kolaysa!'' ve son kez ''saç modelimi mahvetti kuaförüm! şimdi ben EmreBerk'in karşısına nasıl çıkacağım..?'' dediğinizi duyabiliyorum:) Ben duyabiliyorum ama asıl soru siz duyabiliyor musunuz bu iç sesinizi? En azından bu iyiliği yapın kendinize ve dinleyin kendi sesinizi. Bakalım ne kadar doğru cümleler kuruyor? Bakalım ne kadar küçükmüş aslında o KOCAMAN sandığınız dertleriniz? Ve o sesleri değiştirmek için atın ilk adımınızı ki hayat aynı bana olduğu gibi size de en güzel yanlarını sunmaya devam etsin. Yeter ki izin verin.. Yeter ki yer açın mucizelere yanı başınızda..


Sevgilerimle

Aslı B.

Yorumlar